Sukienka

Wyszło nagle, że mamy do obskoczenia trzy wesela w tym roku (jeszcze w tym roku). Nagle poczułam się strasznie popularna. Oczywiście spowodowało to nagły przegląd wszystkich kartonów ciuchowych, a w rezultacie również nagle, tydzień przed pierwszą imprezą, wyszło: nie mam się w co ubrać. Gorzej – plan jest taki, co by własnym sumptem, bez udziwnień i wizyt w sklepach to załatwić.

Pożyczyłam się sukienkę od koleżanki. Wymiary pasują, charakter sukni też, brzoskwinia ujdzie, wszystko ok.

Wieczór przed imprezą – pakowanie. Nagle grom z nieba – ta sukienka jest barbiowo-różowa! O nie! Byłam pijana, jak ją pożyczałam! Ja już mam tyle lat, że różu nie chcę! Tyle, że do tego wniosku doszłam już w drodze do miejsca imprezowego. Na szczęście te 400 km przyniosło jeden skutek – sukienkę jednak kupimy.

Nigdy w życiu nie uprawiałam takiego galerianizmu, szukając ciucha przez szyby w sklepach, bo oczywiście przyszliśmy godzinę przed otwarciem molocha. Półtora godziny później mierzyłam wszystko jak leci, łącznie z łachami, które wyglądały jak idź stąd i nie wracaj. Dwie godziny przed imprezą pani sklepowa przyniosła coś, przymierzyłam, wyrok zapadł: to ta! A sklep chcąc się nas pozbyć, zaoferował nawet wyprasowanie. Groźba spóźnienia na ślub podziałała na wszystkich!

Wesele było super, a ja jedyna w kolorze pastelowym, ale- nie-różowym!, wyróżniałam się całkiem przyzwoicie. Co za ulga.

Następne imprezy – mam na to luz. Możecie mnie zapraszać!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s