Nierówno pod sufitem

Powoli biję rekordy wszelakie. Koleżankom opowiadam o remoncie, co kwitują stwierdzeniem, że też jedna z nich odświeżała ściany i był bałagan, więc właściwie to u mnie nic się nie dzieje. Odmówiła wizyty na kawę na stojąco. Druga, świeżo po przeprowadzce, zmienia kolor ścian i debatuje nad kolorem lodówki. Czy będzie ten kolor ów pasować do uchwytów szafek kuchennych. A ja?

Odwiedzam Castoramę namiętnie, pamiętając już dokładnie, co gdzie znajdę. Potrafię wybrać rozmiar dybli bez proszenia sprzedawców o pomoc. Ba! Wybieram właściwie!

A w domu praca wre. Podaję gumówkę, miarkę, równam profile; widzę, że te nie układają się równo – chłopaki prostują. Zakładam łączniki krzyżowe i w odpowiednich miejscach montuję łączniki wzdłużne. Nazwy musiał wymyślić facet. Na pewno.  Poziomką (taki slang!) sprawdzam, czy poziom faktycznie istnieje. Z tym  akurat są problemy, bo każda ściana z innej odlewni.

I już wiem, że mięśnie rąk mam wyćwiczone od podnoszenia tych wszystkich dziwnych elementów – umiem montować stelaż do sufitu podwieszanego! Jak ta metalowa konstrukcja wytrzyma do rana – zacznę się ogłaszać w dziale „Remonty, wykończenia”.

Chyba, że się sama wykończę przy własnym remoncie… 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s