Zapal sobie internet

W nowych progach przystosowujemy się do rzeczywistości. Wiem, gdzie się budzę, chociaż nie zlokalizowałam jeszcze połowy ciuchów.

Ale dajemy radę. Do pełnej wygody brakowało internetu. Dlatego przez dwa tygodnie obdzwaniałam wszystkich dostawców sieciowych w mieście, żeby wybrać najlepszą ofertę. Sam internet, bez tv. Odbiornik stoi dalej w kartonie i właściwie… nie ma nawet na czym go postawić, gdyby nawet 🙂

Oferta netowa wybrana, fachura z firmy umówiony, o dziwo – nawet się nie spóźnił. Wyglądał, jakby przebiegł maraton (a to pierwsze piętro tylko), na dodatek prezentował dość osobliwy styl ubierania… Przy gabarytach sporej wielkości wywrotki miał na sobie… biodrówki. Mocno opadające… I potem wszedł na drabinę. No…, postanowiłam, że następnych fachowców przyjmuje Misiek.

A co do internetu, to sytuacja jak zawsze – pan założył, wbił hasło, sprawdził, wszystko działa! Pan wyszedł – internetu nie ma.

Posprzątałam, odstawiłam drabinę, załamałam się i postanowiłam zadzwonić na infolinię. Nie wiem, jaki mają tryb działania, ale posiadanie sieci przez 15minut i następnie jej odłączenie – to chyba jakiś rekord? Dzwonię, dzwonię i czekam na linii…

A potem zapisałam się w annałach rozmów konsultantów z klientami:

– Ma pani modem podłączony w mieszkaniu i przed chwilą działał?

– Tak.

– A gdzie ma pani to podłączone?

– Yyy, do gniazdka?

– A co jeszcze ma pani podłączone do tego gniazdka?

– Yyy, dziękuję pani bardzo za podpowiedź, you made my day!

Olśniło mnie, po dwóch pytaniach pani z infolinii zrozumiałam system działania internetu i pana fachowca. Problemem pozostały biodrówki. Po prostu pan podłączył sieć do zasilania oświetlenia w korytarzu! Tym samym załatwił nam atrakcje na miarę XXI wieku:

Zapalasz światło – internet działa.

Wyłączasz światło – internet nie działa.

Jakie to proste 🙂

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s