Poczta nie działa

czy tam to coś, co pocztą nazwać trzeba.
zwłaszcza w tym roku, gdy to coś przejęło przesyłki sądowe na swój kark. kark przygięty do ziemi, obciążony zbyt mocno, by się wyrobić. i dzięki temu ustrojstwu ja zostałam wrobiona.

o własnej rozprawie wiedziałam już od dwóch miesięcy, nic nowego, rok bez przepychanek sądowych rokiem straconym. dotarłam na rozprawę, cała i zdrowa na ciele i umyśle, po czym wkroczyłam w strefę absurdu.
sędzia po upewnieniu się, że ja odważyłam się podać za samą siebie (też byłam pod wrażeniem) już prawie zaczął przemawiać w stylu sądowym, aż nagle zwątpił: – to widzę tu, że jeszcze nie dotarła odpowiedź od pozywającego, zaraz, zaraz, sprawdzę terminy…

ja czekam, bo co tu innego robić.
sędzia: – proszę pani, musimy przełożyć rozprawę, bo nie mamy odpowiedzi, teraz jak po dziesiątym stycznia zmienił się dostawca sądowych listów, to proszę pani może jeszcze potrwać, zanim coś dojdzie…

rozsądnie sędzia przełożył rozprawę na kolejny miesiąc. jedyny rozsądek w tej sytuacji, bo niech mi ktoś wytłumaczy, w jaki sposób to cholerne państwo ma funkcjonować, jak tu nawet listy nie docierają???

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s