Święta! Święta!

tradycje świąteczne są różne. w każdym domu inaczej. jedni maja prawdziwą choinkę, a ja mam prawdziwą sztuczną choinkę. mają pierogi lub krokiety, a ja mam misz masz w głowie i kapustę z grochem na talerzu. jednych suszy na świątecznych wybrykach, a ja mam kompot z suszu. duużo kompotu!

niektórzy mają już od dawna przygotowane prezenty, a ja rozpakowując mój mam nie patrzeć na rachunek, który Mikołajowi wpadł do torby. oraz muszę sama spakować prezenty, bo zapomniałam papieru na razie.

o serwetkach też zapomnieliśmy. w ogóle jakoś za bardzo te pisanki przypominają bombki choinkowe, przez co wszyscy wprowadzeni w błąd twierdziliśmy przy okazji każdych możliwych zakupów, że zapas w domu jest. no jest, na Wielkanoc…

wszyscy pomagamy w przygotowaniach świątecznych, pies chce wejść do piekarnika z boczkiem, kot kradnie śledzie z miski, czujemy się wyluzowani, bo przecież jeszcze pół dnia i tyle czasu.
tyle czasu.
tyle, że zegarek stanął, bo bateria padła i było troochę później.

święta już za chwilę, może uda się znaleźć opłatek (gdzieś był!), wstążki do prezentów (przecież zostały w zeszłym roku!), dwanaście potraw (przez to zatrzymanie czasu – czy my wszystko mamy??).

Wesołych Świąt!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s