Meczyk

siedzę na meczu drużyny piłki nożnej. kolorowi biegają po boisku, na trybunach niewielki tłum, w tle piosenka – hymn grupy. jestem wzruszona i bliska płaczu, głównie przez totalnie niewygodne zielone krzesełka. siedzę na trybunie, na wprost ludzie, z oczywistą grupką wrzeszczących kibiców, którzy w ósmej minucie jeszcze gardła mają nie zdarte.

na boisku coś się dzieje – tak mi się wydaje. mam miejsce na środku, więc starannie obracam głowę tam, gdzie akurat jest akcja. myślę, że jeszcze kilka meczów i zostanę wytrawnym znawcą tematu.
niektórzy z zawodników mają różowe buty – feeria kolorów neonowych, zgodnie z najnowszymi trendami.

nie do końca pojmuję, co ja tu robię. prawdopodobnie nie do końca zrozumiałam intencje zapraszającego. na dodatek z trybun całkiem źle widać twarze zawodników i nie wiem za kim głosować. stanowcze „nie” dla żywych spotkań.

w kwestii piłki nożnej – telewizja wygrywa spotkanie. tam przynajmniej są powtórki.

koło trzydziestej minuty zaczynam ziewać. to nie jest drużyna mistrzowska, więc w torebce, choć przestronna, znajduję tylko jednorazówkę kawy. w proszku…

wysyłam sms-a do kumpeli. utwierdza mnie w przekonaniu, że kręcenie głową to najlepsze, co mogę zrobić w tej sytuacji. mam jeszcze krzyczeć, gdy będzie gol. jeden już był, ale dla przeciwników.
dobrze, że się nie wygłupiłam.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s