A co, że nie było?

no to dobrego wszystkim w nowym roku! żeby nie było!
ponieważ już połowa stycznia, to najwyższy czas zrobić podsumowanie tego roku. właśnie tego.
rozpoczęłam właśnie najlepszy rok swojego życia, to znaczy, że teraz będzie już tylko lepiej.
na dzień dobry z tej okazji wyszły mi jakieś parchy na gębie, mniej więcej od nosa w dół. w górę jest ok, śnieg zmywa tusz i takie tam, ale w dół masakra. chodzę więc z czerwonymi plamami, udając, że to z mrozu. góry gęby nie widać – zakrywa ją kapelutek.
postanowiłam chodzić w kapelutku, twarzowy taki i większość mnie zakrywa, mniam!
chodzę także w spódnicach. od tego roku. a tam, że letnie, że muszę kupić jakąś zimową [gdzie, skoro najlepszy lumpeks mi zamknęli??], najważniejsze, że są. moje nogi nigdy mi się specjalnie nie lubiły [jak odchudzić uda i pogrubić kolana??], ale ok, w końcu w najlepszym roku życia coś mi się należy.
z tej okazji kupiłam nawet masło do ciała. owocowe. reklamowane jako fantastyczne. fantastycznie, to mnie głowa rozbolała od zapachu, zanim zdążyłam zasnąć. zbyt dużo energii…
nie można też było tego zmyć, bo woda ciepła pojawia się i znika. takie cuda, chcesz się wykąpać, odkręć kran nad wanną, umywalką i dorzuć jeszcze ten nad zlewem w kuchni – może poczujesz ciepełko… inaczej nie ma szans.
zupełnie jak na ciepło w pociągu, jechałam przez dwie i pół godziny w totalnej Syberii, a jeszcze jakiś wieśniak chciał rzucać moim bagażem. myślę, że ludzie zupełnie bez rozsądku podchodzą do współpasażerów, w końcu mogłabym być najbardziej wojowniczą kobietą tego taboru.
a z racji najlepszego roku… też mi się należy.
z tego co wiem, to dalej szukam pracy. ponoć kryzys minął, ale jakoś tego nie widzę, mimo trzech wersji cv, odpowiednio do okazji… który to już rok?
za dużo też przeżyć, pożegnałam świetną Kobietę, zawsze elegancką i rozśpiewaną, dożywotnio pilnującą tajemnic. z właściwym sobie humorem Babcia odeszła w styczniu, kiedy ziemia najtwardsza i kwiaty najdroższe…
przy okazji śnieg leży po pas, co nie pozwala mi jeździć samochodem. właściwie nie pozwalają mi konkretne osoby, że niby nie umiem po śniegu. no pewnie, że nie umiem, skoro nikt nie chce mi pozwolić szaleć po śnieżnych górach. przyczepiłabym sobie odśnieżaczkę z przodu do zderzaka i byłoby łatwo.
ale nie. że nie wolno.
zupełnie spokojnie z okazji nowego roku zostałam legalnie eksmitowana z mojego mieszkanka. proszę mnie szukać pod najbliższym mostem, zastawię się tam wersalką, regałem albo schowam w szafie i obwieszę firankami. dziękuję ci, o państwo polskie!


nazbierało się, w ramach atrakcji noworocznych chyba. w sumie to ten rok mógłby się już skończyć, zanim jeszcze coś miłego się wydarzy. dobrze, że nie robiłam postanowień noworocznych, bo raczej wszystkie już teraz by wzięły w łeb…
no to dobrego wszystkim!

  

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s