Podróżniczo

podróże kształcą, co za dziwne słowo, wiem to od dawna. wsiadam w tramwaj, jadę do domu. zerówką. potem jadę w punkt jakiś, już szóstką. jedzie inaczej niż zwykle, albo mnie tu od dawna nie bywało. na wszelki wypadek do następnego miejsca już czternastka, skąd taki numer? powrót do siebie i wsiadam w szóstkę, bo podjechała. zonk, cholera, to nie to miasto, muszę wysiąść! do domu dziesiątką!!

uwielbiam Wrocław, w dalszym ciągu można dziurkować bilety, a nawet jak wybije się na nim godzina, to bilet jest ważny… półtora godziny. świetna sprawa. u mnie bilet jest ważny tylko kwadrans, a można na nim przejechać, albo przestać w korkach, jakieś osiemnaście minut. dwadzieścia to przesada, kontrol tego nie łyknie.

ale korki jak zawsze nie do pobicia są we wrocku. na rozkładzie 21 minut podróży, nagle robią się z tego 43. piękna sprawa, widzę w wyobraźni uciekający pociąg. ostatnie 800m według mapy mogłabym przebiec z plecakiem, gdyby nie to, że akurat tramwaj skręca i już ma pustą drogę. ale oczywiście czerwone światło na środku. wpadam na dworzec i szukam kasy. dworzec jest piękny, wielki, przestronny, zatłoczony, trochę brudny, fantastyka po prostu. przebijam się do kasy, przepuszczają mnie chłopaczki, które się nie spieszą. minuta, dziękuję, jeszcze gazeta, minuta, jestem głodna! dwie minuty, bo panu przede mną rozpada się walizka, jeszcze czwarty peron, minuta, korki nawet w przejściu podziemnym, wpadam, pytam, czy to ten pociąg, siadam, odjeżdżamy.

stanowczo jestem za wprowadzeniem zakazu picia alkoholu w pociągach. moment wyciągania najczęściej puszki z piwem powoduje, że osobnik zaczyna się luzować, czyt. rozpychać, po pewnym czasie zaczyna mu się odbijać, co jest świetne w gorączce przedziałowej. często też podnosi głos.

albo jak dla palaczy – należy wprowadzić ze dwa przedziały dla pijących. przedziały pod specjalnym obstrzałem. a niech tam sobie bekają do woli!    

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s