Odcinek zachciankowy

pada i pada. bez ustanku. można się umyć, wykąpać niemalże, rozpłynąć. wychodząc z domu tak właśnie myślałam, ale z większym optymizmem – z cukru nie jestem, dam radę. – parasola nie bierzesz? – nie, mam czapkę.
mam czapkę z daszkiem, ulubieniaszczą, na deszcz nieodzowna. efekt? po powrocie mogłam się wyżymać z wody, kąpieli przez tydzień nie potrzebuję, palce mi się zmarszczyły. ale! tusz z rzęs nie spłynął! i to jest prawidłowy efekt. daszek dał radę.

zachciankowo to ja wyszłam w nowych kolczykach. od czasu do czasu odpały też miewam i wtedy patrzę na koleżanki. a one wszystkie w nowych butach, torebkach, szalach. usiłuję wtedy przez moment wyjść na kobietę i też sobie pozbierać.

torebki trzy. były oficjalnie dwie, ale trzecią wygrzebałam spod sterty ciuchów i odżyła. daję radę z nimi, po co mi więcej? na wszelki wypadek postanowiłam być bardziej kobieca i sprawić sobie kilka następnych. nie oszalałam do końca na szczęście i zabrałam torebki, które zalegały w szafie u mamy. no i mam. duużo. nie noszę, ale gdybym wpadła na torebkową fanatyczkę, też miałabym się czym chwalić.

chwalę się kolczykami. jest ich dużo. myślę nad sposobem ich pokazania, taka mała galeria? w łazience nie ma miejsca, w sypialni też, leżą skulone w pudełeczkach i noszę pary dwie. leżą, ale się nie kurzą, za to mogłabym nimi pułk obdzielić. ewentualnie dorobić sobie dziurki w uszach, stosownie do ilości posiadanych par kolczykowych. pobiłabym rekord.

apaszki też mam, to te takie owijające się wokół wszystkiego w najmniej spodziewanym momencie. dają radę. kolekcja nawet kolorowa, bo przecież nie należy bać się barw wszelakich. używam w sumie dwóch. kobieco tak…

podkoszulki też mam, różne, dziwne tylko, że zbierane od kilku lat, przeróżne, najczęściej są w rozmiarze XL. chyba w początkach zbieractwa upadłam na głowę, w połowie z nich schowałabym się dwa razy. ale są. tylko z powodu tej ilości mogłabym otworzyć zakład remontowo-wykończeniowy. zakładać do malowania codziennie inną i wszystkie byłyby docenione.

rekord życiowy kobiecego fanatyzmu zachcianek? kozaki. czarne, śliczne, wysokie. nie jestem w stanie sobie przypomnieć, w jaki sposób je przymierzałam w sklepie, bo od tamtej pory ich nie założyłam, (a może je kupiłam na oko? na siedząco pasują).
są i tak sobie leżą na dnie szafy z gazetami w środkach.
od trzech lat. chyba działają, ale kobieco przegięłam z obcasem – ni cholery nie dam rady w nich chodzić. a że z wysokiego nie chcę spadać, to tylko na nie patrzę…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s