Kto nie ma w nogach

ten się nabiega jak głupi. wkurza mnie dzisiejsza technika, lubię ułatwienia życia, ale te niektóre procedury…
musimy załatwić tysiąc rzeczy. nie wiem, dlaczego nie tysiąc jeden, ale jak nie ma nic do roboty, to zawsze się uzbiera sporo.
– Misiu, pożyczysz kasy? bo na wypłatę czekam.
jasne, najbliższy bankomat za rogiem… czterech ulic, jednego ronda, dwóch skrzyżowań. wkładam kartę, wbijam pin, z lekkim wahaniem, bo nie pamiętam. ale nie jest trudny, ot, 1234, jak tego nie zapamiętać. wbijam kwotę życzoną, przeświadczona, że jest ok, bankomat się uśmiecha, wypluwa kartę i milknie.
czekam. czekam. czekam.
kupa. nic. zero. null.

wyciągam telefon, usiłuję na zdrapanym bankomacie znaleźć numer do centrali, nie dostałam kasy!
gdybym miała scyzoryk, rozdrapałabym maszynę jeszcze bardziej. nikt nie odbiera. rany boskie, nie zapłaciłam podatku. widzę krążące nad głową sępy. wyłączam się, obok jest drugi bankomat.
wbijam pin, prosty, już mówiłam? wyskakuje karta, nie można zrealizować tej transakcji. o żesz jasna cholera, naprawdę urząd zablokował mi konto!
wpadam na Miśka, muszę się dostać do banku, gdzie są moje pieniądze? idziemy, wskakuję przed oblicze pani, która się nie uśmiecha, ale odpowiada na pytania. źle zaprogramowana, jak cały bank.
mogę działać tylko telefonicznie, szlag mnie trafia, dostaję numer telefonu do centrali, drugi i trzeci nawet. przypominam sobie, że mam bank internetowy, więc mogę gwizdać. gdzie są moje pieniądze?
prześladuje mnie wizja banknotów, które po czasie wyskoczyły jak z kapusty i ktoś obcy je sobie ukradł. bo ja nie zdążyłam. dlaczego to o dzieciach się mówi, że są z kapusty?

dzwonię, ale cholerna komórka nie udziela się w kwestii 0800. no chyba mnie trafi jasny nagły i w końcu na ten bank napadnę.
wracamy do domu. otwieram konto w necie. podaję hasło, imię, znajduję następny numer do centrali. dzwonię. po czterech minutach trafiania ciężkiej zapaści umysłowej dogaduję się z konsultantem. co jest z moimi pieniędzmi?
konsultant wymaga ode mnie niestworzonych rzeczy, w stylu panieńskiego matki, numeru buta, czwartego hasła na trzeciej karcie.
przy wymiarach własnych wymiękam, Misiak zaczyna rzucać garami. nagle olśnienie, przemiły konsultant stwierdza odkrywczo to, czego nigdy bym nie podejrzewała.
– pani karta jest nieaktywna.
oddech – musi być, płaciłam nią… chyba miesiąc temu… proszę sprawdzić.
– pani karta jest naprawdę nieaktywna. płaciła pani owszem, ale poprzednią kartą, która już straciła ważność. proszę się nie denerwować, aktywować kartę przez internet i może pani działać.

pomyłka? moja własna? o żesz! wysadzę ten bank! Misiak się tylko śmieje.

muszę zmienić temat. jakby nie było, najprzystojniejszy jest trener FC Barcelony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s