Weselicho

wszystko przygotowane, naprawdę wszystko. – a koraliki? – a szminka jaka? – a którą koszulę? – a pamiątka jest? – a skarpetki trzeba kupić! no wszystko perfekt po prostu. kupno koszuli odpowiedniej, bo do jasnego garnituru to nie każda pasuje – jakaś godzina. zakup szminki, z tysiąca szminek żadna, ale to żadna nie miała fajnego koloru – godzina. pakowanie – jeszcze więcej. wielka torba i do ostatniej chwili gorąca linia, czy wszystko jest.

a nad ranem, kiedy wypadało już tylko wsiąść do auta i jechaaać na wesele – wybuchła bomba. znaczy ropa wybuchła i wesele się lekko odsunęło. pojawił się dentysta i stos antybiotyków. jechać nie jechać jechać nie jechać?
opóźnienie wyjazdowe trwało jakieś trzy godziny, jednak udało się. w miarę upływających kilometrów weselicho coraz bliżej!

jestem w domu, z dala od pana i władcy, ale widocznie pewnych przyzwyczajeń nie da się zmienić.
 odsłona pierwsza: – cześć, kochanie, dojechałaś? jak tam? pozdrów wszystkich.
odsłona druga: – hej, rybko, co robisz, słuchaj, co ja chciałem…, a zadzwonię potem!
odsłona trzecia: – wiesz co, a w domu jest coś do jedzenia?
uff…
przecież to normalne, że będąc od wczoraj dwieście km od domu wiem doskonale co jest w lodówce, zamrażarce, w kuchennych szafkach i śmietniku. bo śmieci trzeba też wynosić, nawet jak mnie nie ma. a śmieci same się robią i same powinny znikać, no nie?

tak jak zniknęła moja kanapka. przygotowana elegancko, pachnąca żółtym serkiem. jedno wyjście  z kuchni i znika. ktoś ukradł. nie ma. na stole nie ma. pod stołem brak. ostrożne wyjście na przedpokój, a tam dwa pyski koto-psa wcinają moje śniadanie.

nie ma to jak dobry początek dnia. najedzony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s