Zagwozdka

nie taka prosta, bo myślałam, że się pisze inaczej. a tu zagwozdka, jak nic. człowiek widać uczy się cały czas.
telefon: – jedziemy do rodziców (…) tylko ci mówię, żebyś wiedziała.
o żesz, jak ja nie lubię, jak ktoś w ten sposób przedstawia sprawę. nie dość, że decyzja podjęta za mnie, beze mnie i o mnie, to jeszcze tak wyraźnie zaznaczona.
jak już znalazłam puentę, wykonałam telefon:
– na obiad zupa ogórkowa, kup chleb. tylko ci mówię, żebyś wiedział.

wyszło to dosyć komicznie, bo w sumie nic nie przekazałam. ale to oczywiście dotarło jak się rozłączyłam. ciągle się uczę…

dziecko się szkoli w skakaniu. mianowicie skacze z fotela na oparcie kanapy, przebiega przez siedzenia, o kupa, spada na podłogę, leci do drzwi, o kupa, skacze po książkach (przecież mówiłam, że się nie mieszczą), o kupa, biega po butach. – Niutek, czy ty… ta kupa… na moich butach!? Niutek wcale nie wygląda na speszonego, razem z uszami wchodzi do paczki z chipsami, zostaje odsunięty i nagle dostaję po ręce. łapą. walczymy w miniboksie aż się zmęczymy. chwila spokoju.

aha, ponoć świńsko się robi. nie żeby takie sobie świnie planowały jakiś najazd na metropolie wszelakie, z transparentami i rytmicznymi okrzykami. na razie grożą chorobą. właściwie to chorobą grozi nam własna ręka, jeśli pomacamy jakąś klamkę, a potem przetrzemy oczy. albo kichniemy na sąsiada w tramwaju. ale jeszcze ponoć pandemia na piastowskie ziemie nie dotarła, więc ok.
tak czy siak, należy nosić rękawiczki, chociaż za ciepło na dworze i robić makijaż. jak już zrobię makijaż, taki na fest, to wtedy nie będę pchała palców gdzie nie trzeba? a kichanie, trzeba się zastanowić…

no to siedzę w domu, nie oddycham, nie podchodzę do okna i piję filtrowaną wodę. na obiad kurczak, ponoć zdrowy, bo ptasia grypa już minęła.

jakby nie było – świniom mówimy nie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s